Turek

Turek

5.6/10 6.1/10

(Turquaze)

DRAMAT OBYCZAJOWY Belgia 2010   od 16 lat
Występują:Tilbe Saran, Nihat Altinkaya, Burak Balci, Mustapha Boumourra
Reżyseria:Kadir Balci
W skrócie:Bracia Ediz, Timur i Bora są tureckimi emigrantami w Belgii. Przeżywają rozterki związane z różnicami między tradycją a nowoczesnością.
Trzej tureccy emigranci w Belgii po śmierci ojca stają przed koniecznością wyboru między turecką tradycją i flamandzką współczesnością, z którą obcują na co dzień.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 15 grudnia
dziś
8:35 FilmBox Family
poniedziałek, 16 grudnia
jutro
16:30 FilmBox Family
piątek, 20 grudnia
za 5 dni
4:10 Kino TV
środa, 25 grudnia
za 10 dni
12:45 Filmbox Action
sobota, 28 grudnia
za 13 dni
6:05 FilmBox Family

Opis

Trzej bracia, Ediz (Nihat Altinkaya), Timur (Burak Balci), Bora (Sinan Vanden Eynde), są tureckimi emigrantami, którzy mieszkają w Belgii. Młodzi ludzie przeżywają rozterki związane z różnicami kulturowymi, są rozdarci między tradycją a nowoczesnością świata Zachodu. Kiedy umiera ich ojciec, mężczyźni muszą stawić czoła piętrzącym się problemom i zdecydować, które wartości są im bliższe. Ediz zabrania żonie uczyć się języka flamandzkiego, mimo iż uwikłany jest w romans z Belgijką. Najmłodszy Bora już całkowicie zasymilował się z otoczeniem. Z kolei Timur jest otwarty na nową kulturę, nie zapomina jednak o swoich islamskich korzeniach. Film wyreżyserowany został przez pochodzącego z Turcji belgijskiego reżysera Kadira Balci.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)