Turek

Turek

5.6/10 6.1/10

(Turquaze)

DRAMAT OBYCZAJOWY Belgia 2010   od 16 lat
Występują:Tilbe Saran, Nihat Altinkaya, Burak Balci, Mustapha Boumourra
Reżyseria:Kadir Balci
W skrócie:Bracia Ediz, Timur i Bora są tureckimi emigrantami w Belgii. Przeżywają rozterki związane z różnicami między tradycją a nowoczesnością.
Trzej tureccy emigranci w Belgii po śmierci ojca stają przed koniecznością wyboru między turecką tradycją i flamandzką współczesnością, z którą obcują na co dzień.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 17 listopada
dziś
7:15 FilmBox Family
środa, 21 listopada
za 4 dni
5:20 FilmBox Family
środa, 21 listopada
za 4 dni
21:00 FilmBox Family
piątek, 23 listopada
za 6 dni
22:50 Filmbox Action

Opis

Trzej bracia, Ediz (Nihat Altinkaya), Timur (Burak Balci), Bora (Sinan Vanden Eynde), są tureckimi emigrantami, którzy mieszkają w Belgii. Młodzi ludzie przeżywają rozterki związane z różnicami kulturowymi, są rozdarci między tradycją a nowoczesnością świata Zachodu. Kiedy umiera ich ojciec, mężczyźni muszą stawić czoła piętrzącym się problemom i zdecydować, które wartości są im bliższe. Ediz zabrania żonie uczyć się języka flamandzkiego, mimo iż uwikłany jest w romans z Belgijką. Najmłodszy Bora już całkowicie zasymilował się z otoczeniem. Z kolei Timur jest otwarty na nową kulturę, nie zapomina jednak o swoich islamskich korzeniach. Film wyreżyserowany został przez pochodzącego z Turcji belgijskiego reżysera Kadira Balci.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)