x
Tulipan (5/6)

Tulipan

odc. 5/6

serial obyczajowy Polska 1987   od 12 lat
Występują:Jan Monczka, Marta Klubowicz, Jerzy Kryszak, Maria Probosz
Reżyseria:Janusz Dymek
W skrócie:Tulipana rozpoznaje matka Gosi. Ania wraca do rodziców i rodzi dziecko. Tulipan zdobywa pieniądze i ucieka z Anią. Okrada sklep...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Młody rybak Jurek, zniechęcony pracą i niskimi zarobkami, postanawia spróbować innego życia. Ufając w siłę swojego uroku i zdolności przestępcze wyrusza w Polskę. Jego pierwszym krokom w roli uwodziciela-oszusta patronują prostytutki, które nadają mu przydomek Tulipan. Wkrótce Jurek w nowym "fachu" dochodzi do prawdziwego mistrzostwa... Serial jest opowieścią o miłosnych podbojach uwodziciela, bezwzględnie wykorzystującego naiwność kobiet.

W tym odcinku

Podczas pobytu w Krynicy Tulipana rozpoznaje matka Gosi. Wraz z Anią musi on uciekać przed milicją. Dziewczyna orientuje się więc, że interesy prowadzone przez jej ukochanego są niezgodne z prawem. Wraca do domu rodziców, gdzie rodzi dziecko. Wkrótce zjawia się tam jego ojciec. Daje pieniądze na utrzymanie Ani i swojego potomka. Niebawem Tulipanowi udaje się zdobyć ogromną sumę pieniędzy i uciec wraz z Anią do Warszawy. Dziewczyna tęskni jednak do dziecka. Tymczasem Jurek poznaje sprzedawczynię Kasię. Zyskuje jej zaufanie i spędza z nią noc. Zabiera jej klucze do sklepu i go okrada. Kasia zostaje aresztowana jako podejrzana o kradzież. Jej brat Zbyszek przysięga Tulipanowi zemstę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także