Trzy młyny: Młyn nad Lutynią (2/3)

Trzy młyny

odc. 2/3: Młyn nad Lutynią

DRAMAT OBYCZAJOWY Polska 1984   od 12 lat
Występują:Olaf Lubaszenko, Monika Kuklińska, Edward Żentara, Tadeusz Skorulski
Reżyseria:Jerzy Domaradzki
W skrócie:Czas wojny. Jarogniew mieszka u dziadków. Jego ojciec był Niemcem i podziwia Niemców. Zapisuje się do Hitlerjugend i uczestniczy w pacyfikacji kościoła, co prowadzi do tragicznych wypadków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

"Trzy młyny" to telewizyjny cykl, powstały na kanwie opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza "Młyn nad Utratą" z 1936 roku, "Młyn nad Lutynią" z 1946 roku oraz "Młyn nad Kamienną" z 1950 roku. Akcja tego miniserialu rozgrywa się od roku 1928 do lat pięćdziesiątych. Każdy odcinek jest zamkniętą całością, a jedyną postacią pojawiającą się we wszystkich częściach jest ksiądz Ryba.

Druga wojna światowa. Jarogniew (Olaf Lubaszenko) po śmierci rodziców wraca do Polski. Niespełna piętnastoletni chłopiec czuje się obco w domu dziadków. Imponuje mu potęga zwycięskich wojsk niemieckich. Ze względu na to, że jego ojciec był Niemcem, Jarogniew sam również się nim czuje. Zapisuje się do Hitlerjugend i uczestniczy w pacyfikacji kościoła. Dziadek Jarogniewa, Durczak (Franciszek Pieczka), ratuje od śmierci proboszcza. Ksiądz Ryba (Edward Żentara) ukrywa się u gajowego Grzesiaka (Tadeusz Skorulski). Mieszka tam również Bolka (Monika Kuklińska), w której zakochany jest bez pamięci Jarogniew. Ona jednak nie chce się więcej z nim przyjaźnić. Urażony chłopak wydaje kryjówkę księdza Niemcom. Gdy dowiaduje się o tym dziadek Jarogniewa, każe mu założyć faszystowski mundur i prowadzi go do lasu...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)