Trudne sprawy (709)

Trudne sprawy

sezon 13 odc. 709

serial paradokumentalny Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Michał trzy miesiące temu stracił pracę. Jego rodzina utrzymuje się z zasiłku dla bezrobotnych. Michał pracuje też 'na czarno' na budowie. Wszystko układa się do czasu kontroli PIP.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kontynuacja serialu, który opowiada o kłopotach, które często stają się udziałem zwykłych ludzi: zdradach, oszustwach, rodzinnych intrygach, problemach z wymiarem sprawiedliwości, policją czy sąsiadami. Historie przedstawione w serialu nie pozostawią żadnego widza obojętnym wobec ludzkich nieszczęść.

W tym odcinku

Michał i jego żona Monika wychowują trójkę dzieci: Karolinę, Adriana i Elę. Monika zajmuje się domem, a Michał trzy miesiące temu stracił pracę. Teraz rodzina musi utrzymać się z zasiłku dla bezrobotnych, ale dzięki dodatkowym świadczeniom ich budżet nie ucierpiał zbyt mocno. Dodatkowo Michał pracuje "na czarno" na budowie. Wszystko układa się nie najgorzej do czasu kontroli Państwowej Inspekcji Pracy na placu budowy. W jej efekcie Michał otrzymuje pismo w urzędu, z którego wynika, że musi zwrócić zasiłek za poprzedni miesiąc w pełnej kwocie i traci dotychczasowe świadczenia.

Zobacz także