Trudne sprawy (488)

Trudne sprawy

sezon 8 odc. 488

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Reżyseria:Okił Khamidow
W skrócie:Nastoletnia Maryla jest otyła. Rówieśnicy w szkole dokuczają jej z powodu nadprogramowych kilogramów. Okazuje się, że również nauczyciele dziewczyny są uprzedzeni do ludzi otyłych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kontynuacja serialu, który opowiada o kłopotach, które często stają się udziałem zwykłych ludzi: zdradach, oszustwach, rodzinnych intrygach, problemach z wymiarem sprawiedliwości, policją czy sąsiadami. Historie przedstawione w serialu nie pozostawią żadnego widza obojętnym wobec ludzkich nieszczęść.

W tym odcinku

Nastoletnia Maryla Kamieniak jest otyła. Rówieśnicy w szkole dokuczają jej z powodu nadprogramowych kilogramów i tego, że jest biedna. Okazuje się, że również wychowawca i inni nauczyciele dziewczyny są uprzedzeni do ludzi otyłych i żyjących z zasiłków. Pedagog mówi wprost, że Maryla musi schudnąć, jeśli chce mieć lepsze oceny. Kamieniaków nie stać jednak na odżywianie zgodne z zaleceniami dietetyków. Tymczasem prześladowania Maryli przybierają na sile. Nauczyciel wychowania fizycznego każe jej biec o 10 min dłużej niż innym uczniom. Nastolatka traci przytomność. Zjawia się pogotowie. Pedagog twierdzi, że wszystkiemu winni są rodzice dziewczyny, którzy nie potrafią zadbać o zdrowie córki.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także