Tristram Shandy: Wielka bujda

Tristram Shandy: Wielka bujda

6.4/10 6.7/10

(A Cock and Bull Story)

KOMEDIODRAMAT Wielka Brytania 2005   od 12 lat
Występują:Steve Coogan, Jeremy Northam, Naomie Harris, Rob Brydon
Reżyseria:Michael Winterbottom
W skrócie:Reżyser Mark chce zmierzyć się z ekranizacją trudnego dzieła. Scenariusz jest jednak niespójny, a ekipa nie potrafi wziąć się do pracy.
Michael Winterbottom próbuje przenieść na ekran uchodzącą za niefilmowalną powieść Laurence'a Sterna - powieściowy eksperyment z XVIII wieku. Opinia o niefilmowalności jak najbardziej potwierdzona, jakkolwiek eksperyment Winterbottoma - fragmenty fabuły przeplecione scenkami zza kulis filmu - może zainspirować.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Trwają zdjęcia do ekranizacji słynnej powieści Laurence'a Sterne'a pt. "Życie i myśli Tristrama Shandy'ego". Scenarzyści po raz kolejny zmieniają dialogi, a reżyser Mark (Jeremy Northam) wciąż szuka sposobu na uatrakcyjnienie swego dzieła bez przekraczania budżetu. Wreszcie członkowie ekipy wpadają na pomysł, by wprowadzić do filmu nową postać, którą mogłaby zagrać Gillian Anderson. Tymczasem odtwórca tytułowej roli (Steve Coogan) jest zbytnio zaabsorbowany życiem prywatnym, by skupić się na pracy. Musi umiejętnie zakończyć rodzący się romans z kierowniczką planu (Naomie Harris), by poświęcić więcej czasu swojej dziewczynie Jenny (Kelly MacDonald) i ich kilkumiesięcznemu dziecku. Poza tym skupia się głównie na ukrywaniu faktu, że prawdopodobnie jako jedyny z całej ekipy nie przeczytał powieści. Irytuje go też namolny odtwórca roli kapitana Toby'ego Shandy'ego (Rob Brydon). Zwłaszcza że podczas prac nad scenariuszem jego postać stopniowo staje się ważniejsza od samego Tristrama. Produkcja Michaela Winterbottoma jest wariacją na temat powieści "Życie i myśli Tristrama Shandy'ego" uznawanej za jedną z najbardziej niefilmowych książek świata. W 2005 roku film otrzymał dwie nominacje do British Independent Film Awards.

Występują (pokaż wszystkich)