Tornado zagłady (1/2)

Tornado zagłady (1/2)

(Category 6: Day of Destruction)

FILM KATASTROFICZNY USA 2004   od 12 lat
Występują:Nancy McKeon, Randy Quaid, Chandra West, Brian Dennehy
Reżyseria:Dick Lowry
W skrócie:Na terenie USA dochodzi do zaburzeń atmosferycznych. Przebiegły haker próbuje przerwać dostawę prądu.
Sekwencja anomalii pogodowych sprawia, że niemal całe Stany Zjednoczone stają na granicy klęski ekologicznej i gospodarczej katastrofy.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niespotykana niszczycielska siła wywołuje w Stanach Zjednoczonych straszną burzę. Grozi ona całemu krajowi, ponieważ może spowodować przerwę w dostawie energii elektrycznej. Wówczas całe państwo stanie się bezbronne, pozbawione komunikacji i wystawione na ryzyko wielu niebezpieczeństw. Los kraju spoczywa w ręku zaledwie kilku wybrańców.

W Las Vegas spustoszenie czyni potężne tornado. Z burzowych chmur w miasto uderzają błyskawice, trąba powietrzna porywa ludzi i samochody, demoluje dachy budynków. Stolica hazardu zostaje zniszczona. Podczas gdy w mieście trwa akcja ratunkowa, mieszkańcy Chicago cierpią wskutek upałów. Muszą zmagać się także z przerwami w dostawach prądu spowodowanymi awariami sieci elektrycznej. Ambitna dziennikarka Amy Harkin (Nancy McKeon) chce poznać przyczyny usterek. Wpada na trop hakera, który paraliżuje systemy komputerowe firmy dostarczającej miastu energię. Jedną z awarii wywołuje jednak potężne wyładowanie atmosferyczne. Tymczasem w rządowym centrum meteorologicznym w Oklahomie szef placówki Andy Goodman (Brian Dennehy) analizuje sytuację w całej Ameryce. Sądzi, że tragedia w Las Vegas, niedawny silny sztorm nad Zatoką Meksykańską oraz upały w Chicago przepowiadają znacznie poważniejsze zaburzenia atmosferyczne.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)