Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU: Zlecenie na Papałę (10)

Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU: Zlecenie na Papałę (10)

serial dokumentalny Polska 2017   od 12 lat
Reżyseria:Tomasz Sekielski
W skrócie:25 czerwca 1998 r. generał Marek Papała został zastrzelony w swoim samochodzie. Według ostatniej prokuratorskiej wersji zabójstwa dokonał złodziej. Teorii na ten temat jest jednak wiele.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial ukazuje wydarzenia z nowej historii Polski, które wstrząsnęły opinią publiczną. Nie tylko przypomina sprawy z pierwszych stron gazet, ale i demaskuje fałszywe teorie na ich temat. Oficjalne wyjaśnienia głośnych zbrodni budzą wiele kontrowersji. Podczas dziennikarskiego śledztwa Tomasz Sekielski dotarł do nowych dowodów, odkrył istotne fakty, a także obnażył manipulacje wokół historii, które nigdy nie miały wyjść na światło dzienne. Widzowie poznają kulisy afer politycznych.

W tym odcinku

25 czerwca 1998 generał Marek Papała, były Komendant Główny Policji, został zastrzelony w swoim samochodzie. Według ostatniej prokuratorskiej wersji zabójstwa dokonał złodziej. Teorii na temat przyczyny zgonu Papały jest jednak wiele. Wszystkie one krążą wokół tematu mafii, polityki i biznesu. Gangster Artur Zirajewski ps. Iwan w kwietniu 1999 roku stał się kluczowym świadkiem. O tajemniczej sprawie sprzed lat, która do dziś budzi wiele pytań, opowiedzą m.in. Jarosław Sokołowski ps. Masa - kiedyś członek mafii pruszkowskiej, Sylwester Latkowski - dziennikarz śledczy, a także prokurator Jerzy Mierzewski, który w latach 90. rozpracował gang pruszkowski.

Twórcy (pokaż wszystkich)