Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU: Operacja "ZŁOTO FON" (3)

Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU: Operacja "ZŁOTO FON" (3)

serial dokumentalny Polska 2017   od 12 lat
Reżyseria:Tomasz Sekielski
W skrócie:Powołany przed II wojną światową Fundusz Obrony Narodowej miał pomóc w dofinansowaniu polskiej armii. Widzowie zobaczą, co stało się ze zgromadzonym skarbem, m.in. setkami kilogramów złota.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial ukazuje wydarzenia z nowej historii Polski, które wstrząsnęły opinią publiczną. Nie tylko przypomina sprawy z pierwszych stron gazet, ale i demaskuje fałszywe teorie na ich temat. Oficjalne wyjaśnienia głośnych zbrodni budzą wiele kontrowersji. Podczas dziennikarskiego śledztwa Tomasz Sekielski dotarł do nowych dowodów, odkrył istotne fakty, a także obnażył manipulacje wokół historii, które nigdy nie miały wyjść na światło dzienne. Widzowie poznają kulisy afer politycznych.

W tym odcinku

Setki kilogramów złota, prawie 2,5 tony srebra, biżuteria i inne kosztowności - to tylko część depozytu, który składał się na Fundusz Obrony Narodowej. Powołana przed II wojną światową instytucja miała pomóc w dofinansowaniu polskiej armii przygotowującej się do obrony kraju. Widzowie zobaczą, co stało się ze skarbem przedwojennego FON.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także