To

To

6.7/10 7.3/10

(It)

HORROR Kanada/USA 2017   od 16 lat
Występują:Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard
Reżyseria:Andy Muschietti
W skrócie:W małym prowincjonalnym miasteczku podobnie jak przed 27 laty, zaczyna dochodzić do niepokojących zaginięć. Dzieci są prześladowane przez okrutnego klauna Pennywise'a (Bill Skarsgard).
W prowincjonalnym miasteczku pojawia się tajemniczy klaun - porywający dzieci monstrum i zarazem uosobienie wszelkich dziecięcych lęków. I tylko dzieci mogą go pokonać.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W małym prowincjonalnym miasteczku o nazwie Derry zlokalizowanym w stanie Maine, podobnie jak przed dwudziestoma siedmioma laty, zaczyna dochodzić do niepokojących zaginięć. Wolne od obowiązków w wakacje dzieci, szkolne wyrzutki, są prześladowane przez demonicznego i okrutnego klauna Pennywise'a (Bill Skarsgard). Wiadomo o nim tylko tyle, że uwielbia on dręczyć i torturować swoje ofiary. Młodzi ludzie szybko orientują się, że ani rodzice, ani inni dorośli nie będą mogli im pomóc, ponieważ nie rozpoznają zagrożenia. Aby ocaleć przed atakami niebezpiecznego psychopaty, grupka zaprzyjaźnionych dzieci musi zjednoczyć siły i skonfrontować się ze największymi obawami, które ucieleśnia tajemnicza złowroga istota. Wśród dzieci zdeterminowanych, by pokonać złoczyńcę, znajdzie się niepozorny jąkała Billy (Jaeden Lieberher), który stracił brata z rąk Pennywise'a, czupurny Richie (Finn Wolfhard), wrażliwy wielbiciel książek Ben (Jeremy Ray Taylor), rudowłosa empatyczna chłopczyca Beverly (Sophia Lillis), hipochondryczny Eddy (Jack Grazer) oraz osierocony przez rodziców Mike (Chosen Jacobs). Film stanowi adaptację bestsellerowej powieści króla horrorów Stephena Kinga o tym samym tytule. Ekranizacja była czterokrotnie nominowana do nagrody Saturna.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)