Titanic (1/2)

Titanic (1/2)

7.8/10
DRAMAT KATASTROFICZNY USA 1997   od 12 lat
Występują:Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Kathy Bates
Reżyseria:James Cameron
W skrócie:Oszałamiające rozmachem widowisko nagrodzone jedenastoma Oscarami. Katastrofa statku okrzykniętego niezatapialnym staje się tłem romansu przedstawicielki elit i ubogiego artysty.
11 Oscarów dla najbardziej kasowego filmu wszech czasów: tragedia "Titanica" z punktu widzenia młodej kobiety, która ją przeżyła dzięki największej choć nieoczekiwanej miłości swego życia. Poruszający melodramat osadzony w autentycznych realiach, odtworzone z pietyzmem wnętrza i zewnętrza, techniczny majstersztyk - Hollywood w stanie czystym. Plus Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Lektura obowiązkowa, choć znacznie zyskuje na dużym ekranie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Łowca skarbów przeszukuje wrak "Titanica", chcąc odnaleźć bezcenny brylant zwany "Sercem Oceanu". W spoczywającym na dnie morza sejfie natrafia jedynie na szkic przedstawiający dziewczynę, która ma na sobie naszyjnik z tym klejnotem. Informacja o tym dociera do wiekowej Rose Dawson Calvert (Gloria Stuart), która rozpoznaje siebie na rysunku. Kontaktuje się z poszukiwaczami i opowiada im swoją historię. W 1912 roku płynęła liniowcem jako 17-letnia dziewczyna - Rose Dewitt Bukater (Kate Winslet), wraz z matką (Frances Fisher) i swoim narzeczonym, bogatym Calem Hockleyem (Billy Zane). Znudzona towarzystwem ludzi z wyższych sfer, z przyjemnością spędza czas z podróżującym trzecią klasą Jackiem Dawsonem (Leonardo DiCaprio). Nowy znajomy nie podoba się matce dziewczyny ani jej przyszłemu mężowi. Rose zaś widzi dzięki niemu, że tkwi w skostniałym świecie konwenansów. Rodzi się między nimi prawdziwe uczucie. Tymczasem w nocy załoga spostrzega w małej odległości ogromną górę lodową. Jest jednak zbyt późno na ominięcie jej. Dochodzi do tragedii - "Titanic" zaczyna tonąć, a łodzie ratunkowe mogą pomieścić tylko część pasażerów... Wielkie widowisko filmowe, oszałamiające swym rozmachem. Jedno z najbardziej kasowych dzieł w historii kina, nagrodzone 11 Oscarami.

Anglia, 1912 rok. Siedemnastoletnia Rose (Kate Winslet) wsiada na pokład Titanica, najwspanialszego transatlantyku świata. W podróży towarzyszy jej snobistyczna matka (Frances Fisher) oraz arogancki narzeczony Cal Hockley (Billy Zane). Rose czuje się nieszczęśliwa, gdyż jest zmuszana do małżeństwa. W końcu decyduje się zakończyć życie, skacząc do wody. W ostatniej chwili jej samobójczą próbę udaremnia ubogi Jack Dawson (Leonardo DiCaprio). Rodzi się między nimi uczucie. Nie wiedzą, że wkrótce zostanie ono brutalnie przerwane...

Nagrody

Oscar - najlepsza muzyka, Oscar - najlepszy film, Oscar - kostiumy, Oscar - scenografia, Oscar - montaż, Oscar - dźwięk, Oscar - reżyseria, Oscar - zdjęcia, Oscar - efekty, Złoty Glob

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także