The Commitments

7.5/10 7.6/10
KOMEDIODRAMAT Irlandia/Wielka Brytania/USA 1991   od 12 lat
Występują:Robert Arkins, Michael Aherne, Angeline Ball, Maria Doyle Kennedy
Reżyseria:Alan Parker
W skrócie:Jimmy z robotniczej dzielnicy Dublina zakłada zespół muzyczny. Dzięki determinacji udaje mu się skompletować grupę, która zdobywa uznanie.
Alan Parker o młodzieży ze slumsów Dublina, która odnajduje nadzieje dzięki muzyce soulowej. Ku pokrzepieniu nie tylko dublińczyków. Plus rewelacyjna ścieżka dźwiękowa.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

21-letni Jimmy (Robert Arkins), pochodzący z robotniczej dzielnicy Dublina, zakłada zespół "The Commitments". Dzięki swemu uporowi i ogromnej determinacji udaje mu się osiągnąć sukces. Początkowo grupa składała się z kilku kolegów muzykujących na rodzinnych uroczystościach. Po wielu przesłuchaniach Jimmy'emu udało się skompletować zespół, który stopniowo zyskuje coraz większą popularność, zdobywając wielu fanów. Jednak wraz ze sławą zaczynają się też problemy. Wychodzą na jaw różnice charakterów, oczekiwań członków zespołu. Jimmy'emu cudem udaje się nad tym wszystkim zapanować. Tymczasem do Dublina przyjeżdża słynny amerykański muzyk. Scenariusz został oparty na powieści Roddy'a Doyle'a.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)