The Colony - misja przetrwanie: Przybyli, aby przetrwać

(The Colony: Arrival and Survival)

serial dokumentalny
W skrócie:Dziesięciu ochotników wkracza do Kolonii - stworzonego na potrzeby programu, postapokaliptycznego świata. Sprawdzają, czy możliwe jest przetrwanie i odbudowanie cywilizacji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kulisy eksperymentu, którego celem jest sprawdzenie, czy ludzie potrafią odbudować życie na Ziemi po globalnej zagładzie. Dziesięciu ochotników spędza dziesięć tygodni w odizolowanym od reszty świata, zniszczonym osiedlu na przedmieściach Los Angeles. Tam uczą się żyć jako jedna społeczność. Nie mają elektryczności, bieżącej wody, ani też innych udogodnień, które towarzyszą nam na co dzień. Nie mogą nawiązać kontaktu ze światem zewnętrznym. Mogą przetrwać tylko dzięki wspólnej pracy i wykorzystaniu swoich umiejętności. Potrzebne narzędzia i materiały wyszukują w zgliszczach lub konstruują je od podstaw. Doświadczenie opracował zespół inżynierów, psychologów i ekspertów ds. Bezpieczeństwa.

W tym odcinku

Dziesięciu ochotników wkracza do Kolonii - stworzonego na potrzeby programu, postapokaliptycznego świata. Bohaterowie sprawdzają, czy możliwe jest przetrwanie i odbudowanie cywilizacji po globalnym kataklizmie. Śmiałkowie są całkowicie odcięci od dotychczasowego życia i pozostawieni samym sobie w starej fabryce na obrzeżach Los Angeles. Przez dziesięć tygodni zmagają się z kolejnymi wyzwaniami nowej rzeczywistości takimi, jak: poszukiwanie schronienia i zdobywanie pożywienia. Sześcioro kolonistów zamieszkuje w opuszczonym budynku. Niebawem w tym prowizorycznym domu pojawia się czworo nowych. Po długich negocjacjach ocaleni zgadzają się ich przyjąć. Razem wymyślają sposób filtracji wody.