Temple Grandin

7.9/10 8.3/10
DRAMAT BIOGRAFICZNY USA 2010   od 12 lat
Występują:Claire Danes, Julia Ormond, David Strathairn, Catherine O'Hara
Reżyseria:Mick Jackson
W skrócie:Temple, doktor na Uniwersytecie w Colorado, była dzieckiem autystycznym. Zajmuje się terapią autyzmu i dba o dobre traktowanie zwierząt.
Biografia Temple Grandin - wysoko cenionej specjalistki w dziedzinie weterynarii, która osiągnęła swój status społeczny mimo stwierdzonego u niej autyzmu. Plus siedem nagród Emmy.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 23 marca
za 4 dni
6:00 HBO
niedziela, 24 marca
za 5 dni
4:10 HBO

Opis

Temple Grandin od urodzenia cierpi na autyzm. Choroba ta sprawia, że ma problemy w szkole. Dziewczynka nie radzi sobie także w kontaktach z ludźmi. Bardzo trudno jest jej nawiązywać relacje z rówieś-nikami. Na szczęście Temple może liczyć na wsparcie matki, która stara się przystosować córkę do życia w społeczeństwie. Jej mozolna praca przynosi nadspodziewanie dobre efekty. Dzieje się tak również dzięki pomocy całej rodziny. Temple dużo czasu spędza na farmie u wujostwa. Tam uczy się wielkiego szacunku do zwierząt. Wszystko to sprawia, że dziewczynka powoli pokonuje swoje słabości i z czasem osiąga życiowy sukces. Jako dorosła kobieta Grandin jest doktorem na Uniwersytecie Stanowym w Colorado. Aktyw-nie angażuje się w propagowanie wiadomości o autyzmie i formach jego terapii. Dba też o dobre traktowanie zwierząt, zwłaszcza tych przeznaczonych na ubój. Za działania w tej dziedzinie zostaje doceniona przez międzynarodową organizację PETA. Scenariusz powstał na podstawie prawdziwej historii. Film zdobył trzy nominacje do Złotych Globów, m.in. dla najlepszego filmu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)