Templariusze. Miłość i krew

Templariusze. Miłość i krew

6.6/10

(Arn - The Knight Templar)

FILM PRZYGODOWY Dania/Norwegia/Niemcy/Wielka Brytania/Finlandia/Szwecja 2007   od 12 lat
Występują:Joakim Nätterqvist, Sofia Helin, Stellan Skarsgard, Milind Soman
Reżyseria:Peter Flinth
W skrócie:Wychowany przez templariuszy Arn bierze udział w krucjacie, by odzyskać honor. Nakręcona z rozmachem średniowieczna saga.
Saga o szwedzkim rycerzu, który wstępuje do zakonu templariuszy i wraz z nim uczestniczy w krucjacie, by zmyć infamię swojej rodziny. Imponujące, ale w porównaniu z Hollywoodem bez szans.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Szwecja, pierwsza połowa XII wieku. Arn Magnusson (Joakim Nätterqvist) jest rycerzem pochodzącym ze szlacheckiego rodu. W dzieciństwie uległ poważnemu wypadkowi, z którego cudem uszedł z życiem. Jego matka, wierząc, że wyzdrowienie syna zawdzięcza modlitwie, postanowiła wysłać syna do zakonu templariuszy. Tu młody szlachcic zdobył wszechstronną edukację. Pod okiem jednego z mistrzów nauczył się również sztuki władania mieczem. Po opuszczeniu wspólnoty chłopak pada ofiarą intrygi i zostaje oskarżony o grzech nieczystości. Jego wybranka, piękna Cecilia (Sofia Helin), trafia do klasztoru. Aby odbyć pokutę i przywrócić dobre imię swojej rodzinie, Arn musi udać się na wyprawę do ogarniętej wojną Ziemi Świętej. Podczas krucjaty przezywa wiele niebezpiecznych przygód. Ratuje z opresji sułtana Saladyna (Milind Soman), zdobywa rycerską sławę i walczy o odzyskanie uwięzionej za klasztornymi murami ukochanej Cecilii. Widowiskowa saga osadzona w średniowiecznych realiach jest jedną z najdroższych produkcji kinematografii europejskiej ostatnich lat.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)