Tamte dni, tamte noce

Tamte dni, tamte noce

7.7/10 7.9/10

(Call Me by Your Name)

MELODRAMAT Francja/Włochy/Brazylia/USA 2017   od 16 lat
Występują:Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg, Amira Casar
Reżyseria:Luca Guadagnino
W skrócie:Północne Włochy, rok 1983. Elio Perlman jest utalentowanym muzycznie 17-latkiem o naturze intelektualisty. Latem poznaje 24-letniego amerykańskiego stypendystę. Rodzi się między nimi fascynacja.
James Ivory przypomina o sobie pisząc oscarowy scenariusz wg powieści André Acimana. Wrażliwy siedemnastolatek wobec pierwszej miłości - do odwiedzającego dom jego rodziców młodego mężczyzny.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Północne Włochy, rok 1983. Elio Perlman (nominowany do Oscara, Złotych Globów, BAFTA i in. Timothée Chalamet) jest utalentowanym muzycznie, wrażliwym siedemnastolatkiem o naturze intelektualisty. Wolny od obowiązków w wakacje, gra na pianinie, czyta i spotyka się z atrakcyjną koleżanką - Marzią (Esther Garrel). Chłopak ma bardzo dobre relacje z matką, Annellą (Amira Casar), i ojcem (Michael Stuhlbarg) - wybitnym profesorem, który latem na sześć tygodni zaprasza do swojej siedemnastowiecznej willi amerykańskiego stypendystę (Armie Hammer), aby ten pomagał mu w pracy naukowej, zorientowanej na zgłębianie kultury greckiej i romańskiej. Dwudziestoczteroletni atrakcyjny i elokwentny doktorant o imieniu Oliver przejmuje pokój nastolatka, więc Elio musi przenieść się do sąsiedniej sypialni. Początkowo zdaje się nie pałać sympatią do stypendysty i wszystko wskazuje na to, że przyjezdny również nie przepada za nastolatkiem. Okoliczności zmuszają ich jednak do tego, by w upale lata spędzali w swoim towarzystwie dużo czasu i wkrótce wychodzi na jaw homoerotyczna fascynacja między dwoma młodymi mężczyznami. Zmysłowy film o potężniejącym uczuciu, zrodzonym w sieci napięć, subtelności i ukradkowych spojrzeń. Laureat Oscara (za najlepszy scenariusz adaptowany dla Jamesa Ivory'ego), zdobywca kilkudziesięciu innych nagród i nominacji.

Nagrody

Oscar - scenariusz adaptowany

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)