Tajne akta nazistów (1)

Tajne akta nazistów (1)

(Nazi Secret Files: Nazis on Drugs)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015   od 7 lat
W skrócie:10 maja 1940 roku. Agresja III Rzeszy na Europę Zachodnią staje się faktem. Ofensywa samolotów i czołgów trwa dzień i noc. Naziści osiągają sukces głównie dzięki zmasowanemu atakowi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zbrodnie III Rzeszy od dawna są przedmiotem szczegółowych badań naukowców. Twórcy prezentują widzom zawartość dokumentów, które dotychczas pozostawały utajnione. Pokazują również wyniki najnowszych analiz wskazujących na osobliwe przekonania nazistów, które pchały ich do dominacji nad światem. Prezentują mroczną prawdę na temat mitu rasy aryjskiej, przez przekonania Hitlera o byciu wodzem narodu wybranego, po nazistowski islamizm, który obecnie terroryzuje świat. Serial ujawnia nieznane dotąd szalone i mroczne idee, na bazie których powstała III Rzesza.

W tym odcinku

10 maja 1940 roku. Agresja III Rzeszy na Europę Zachodnią staje się faktem. Zmasowana ofensywa samolotów i czołgów trwa dzień i noc. Trwa pamiętna wojna błyskawiczna, tzw. blitzkrieg, podczas którego zdobyto Francję. Naziści osiągnęli sukces głównie dzięki temu, że atakowali bez przerwy. Niemieccy żołnierze pokonywali dziennie ok. 160 kilometrów, bez odpoczynku i snu. Widzowie dowiedzą się, skąd czerpali energię.