Tajemnicza wyspa (1/2)

Tajemnicza wyspa (1/2)

4.4/10

(Mysterious Island)

FILM PRZYGODOWY USA 2005   od 12 lat
Występują:Kyle MacLachlan, Vinnie Jones, Danielle Calvert, Gabrielle Anwar
Reżyseria:Russell Mulcahy
W skrócie:Rok 1863, wojna secesyjna. Z obozu jenieckiego uciekają kapitan Cyrus Smith, czarnoskóry Neb oraz Jane z córką. Trafiają do kapitana Nemo.
Czytając Julesa Verne'a: piątka uciekinierów z obozu jenieckiego, którzy posłużyli się balonem, ląduje na wyspie, której nie ma na mapach - bo jest bazą kapitana Nemo. Gwiazdorska obsada i staranna oprawa, ale wrażenia poniżej oczekiwań.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1863. Sześcioro więźniów obozu jenieckiego ucieka balonem, przywódcą grupy jest Cyrus Smith (Kyle MacLachlan). Zbiegowie rozbijają się w okolicach samotnej wyspy na Oceanie Spokojnym. Smith budzi się w kryjówce legendarnego kapitana Nemo (Patrick Stewart), który prowadzi na wyspie badania naukowe. Kapitan Cyrus to inżynier wojskowy, dlatego Nemo proponuje mu wspólną pracę nad bombą, ponieważ wierzy, że groźba użycia tej broni zmusi światowe mocarstwa do zaprzestania wojen i konfliktów. Tymczasem do wyspy zbliżają się piraci, ponieważ według legendy został na niej ukryty skarb. Film zrealizowano na podstawie powieści Juliusza Verne'a.

Rok 1863, wojna secesyjna. Z obozu jenieckiego dla żołnierzy Unii w Wirginii ucieka kilkoro jeńców: m.in. kapitan Cyrus Smith (Kyle MacLachlan), jego czarnoskóry towarzysz Neb (Omar Gooding) oraz zakochana w Cyrusie Jane (Gabrielle Anwar) wraz z córką Helen (Danielle Calvert). Po wielu dniach lotu balonem trafiają na wyspę, którą zamieszkują gigantyczne stworzenia. Schronienie znajdują w kryjówce kapitana Nemo (Patrick Stewart), który uciekł na wyspę przed zgiełkiem świata i pracuje nad pewnym projektem. Szalony naukowiec chce, by Cyrus pomógł mu zbudować bombę o ogromnej mocy. Wierzy, że groźba użycia tak potężnej broni zapobiegnie w przyszłości wojnom. Kapitan Smith ma jednak odmienne zdanie na ten temat i odmawia udziału w pracach. Urażony Nemo wyrzuca rozbitków z rezydencji. Tymczasem do wyspy zmierza piracki statek pod wodzą Boba Hardy'ego (Vinnie Jones). Swobodna adaptacja ostatniej części słynnej trylogii Juliusza Verne'a.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także