Tajemnice wraków Bałtyku: Büchner (10)

Tajemnice wraków Bałtyku: Büchner (10)

serial dokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Reżyseria:Sambor Wilk
W skrócie:Kulisy kontrowersyjnego zniszczenia statku pasażerskiego, który został sprzedany na złom. Dawny pasażer jednostki, Freddy Korthoudet, opowiada, jak ekskluzywnym liniowcem był Büchner.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 7 marca
za 8 dni
8:25 CANAL+ Dokument
wtorek, 10 marca
za 11 dni
14:45 CANAL+ Family

Opis

Zespół doświadczonych płetwonurków przeczesuje dno Bałtyku w poszukiwaniu zatopionych statków. Każdy z wraków ma swoją historię - wojna, obozy pracy, szpiedzy, rodzinne tragedie. Ostatni żyjący świadkowie wydarzeń, historycy oraz dokumentaliści odkrywają ich dzieje i poszukają odpowiedzi na nurtujące pytania. W każdym z dziesięciu odcinków ekipa odkrywa przed widzami tajemnice kolejnego okrętu m.in. promu Jan Heweliusz, statku towarowego Mount Vernon oraz niemieckiego lotniskowca Graf Zeppelin.

W tym odcinku

Kontrowersyjne zniszczenie historycznego statku, który wbrew woli mieszkańców niemieckiego Rostock został sprzedany na złom. Georg Büchner - luksusowy liniowiec stracił pływalność w trakcie holowania do stoczni w litewskiej Kłajpedzie i poszedł na dno. Dawny pasażer, Freddy Korthoudet, opowiada, jak ekskluzywnym statkiem pasażerskim był Büchner, niegdyś nazywany Charlesville. Tomek Stachura wraz z ekipą nurków i niemieckim dziennikarzem, pasjonatem historii tej maszyny, Merlinem Franke, usiłują ustalić rzeczywisty przebieg wydarzeń z 30 maja 2013 roku. Pomaga w tym m.in. Frederik Janssens, belgijski kolekcjoner pamiątek. Nurkowie schodzą do wraku, który zatonął stosunkowo niedawno i nie został jeszcze zniszczony przez morze.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także