Tajemnice III Rzeszy: Kobiety Hitlera (3/6)

(Last Secrets of the Third Reich: Hitler's Women)

serial dokumentalny Niemcy 2011   od 12 lat
Reżyseria:Anja Greulich, Steffi Schöbel, Tim Versteegen
W skrócie:Autorzy serii opowiadają historie miłosne dyktatora. Okazuje się, że Ewa Braun nie była jedyną kobietą w życiu Adolfa Hitlera. Führer wdawał się romanse, poza tym wzdychało do niego wiele Niemek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na podstawie ostatnio odkrytych dokumentów i archiwaliów twórcy serii próbują dowiedzieć się, co się stało ze składem pociągu, zawierającym nazistowskie złoto, ile prawdy jest w plotce, że osobisty lekarz Hitlera stopniowo truł go lekami, co się stało z zaginionym okrętem podwodnym U - 513 oraz dlaczego zastępca Hitlera Rudolf Hess, odbył fatalny lot do Wielkiej Brytanii w 1941 roku.

W tym odcinku

Tym razem realizatorzy opowiedzą o historiach miłosnych dyktatora. Okazuje się, że Ewa Braun nie była jedyną kobietą w życiu Adolfa Hitlera. Führer wdawał się w liczne romanse, poza tym wzdychało do niego wiele Niemek, które uznawały go za ideał mężczyzny. Miłostki Hitlera wielokrotnie miały tragiczny koniec. Dwie z jego kochanek, młodziutka Maria Reiter i brytyjska arystokratka Unity Mitford, po rozstaniu z dyktatorem próbowały się zabić. Jednej z jego partnerek, Geli Raubal, udało się zrealizować swój desperacki plan.

Twórcy (pokaż wszystkich)