Tajemnice dzikich zwierząt: Wilk (2)

magazyn przyrodniczy   b.o.
W skrócie:Realizatorzy serii przybliżają sekrety świata przyrody. Zobaczymy, jak wyglądają zwyczaje i zachowania wilków, niedźwiedzi czy zajęcy. Przewodnikiem po ich świecie jest leśny detektyw.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zwykle dzikie zwierzęta trzymają się z daleka od ludzkich siedlisk i trudno nam je poznać. Realizatorzy serii przybliżają nam ich tajemnice. Zobaczymy, jak wyglądają zwyczaje i zachowania wilków, niedźwiedzi czy zajęcy. Przewodnikiem po ich świecie będzie leśny detektyw, wyposażony w GPS, laptop, lornetkę, noktowizor i profesjonalny aparat foto-graficzny. Dzięki jego obserwacjom będziemy mogli skonfrontować obiegowe opinie o wy-branych zwierzętach z wiedzą i spostrzeżeniami specjalistów.

Odcinek poświęcony wilkom. Zwierzęta te żyją na każdej szerokości geograficznej, jednak ich populacja nie jest zbyt duża. W Kanadzie żyje ich najwięcej, bo około 50 tysięcy, w Polsce zaś żyje jedynie około 800 osobników. Marcin Kostrzyński umieści filmową pułapkę, dzięki której widzowie dowiedzą się o funkcjonowaniu wilków w watasze, panującej w niej hierarchii i ich trybie życia.