Tajemnice brytyjskich zamków: Zamek Arundel (6)

Tajemnice brytyjskich zamków: Zamek Arundel (6)

(Secrets of Great British Castles: Arundel Castle)

program popularnonaukowy Wielka Brytania 2016
Reżyseria:Maurice Sweeney
W skrócie:Zamek Arundle przez ponad 850 lat był siedzibą książąt Norfolk. Choć emanuje spokojem, bywał sceną burzliwych wydarzeń historycznych. Dan Jones spotyka się ze specjalistą od dawnej broni.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historyk Dan Jones ponownie zabiera widzów w fascynującą podróż po najsłynniejszych twierdzach Szkocji, Walii i Anglii. Nie tylko pokazuje majestatyczne piękno tych potężnych budowli, lecz także przedstawia ich dzieje i historie ich słynnych mieszkańców - bohaterów i zbrodniarzy, władców i buntowników, ofiar i katów. Przez wieki mury słynnych brytyjskich zamków były świadkami wielkich bitew, dramatycznych romansów, politycznych intryg i morderstw.

Na tle malowniczego krajobrazu angielskiej wsi wznosi się twierdza, która przez ponad 850 lat była siedzibą książąt Norfolk. Zamek Arundle, choć emanuje dostojnym spokojem, bywał sceną burzliwych wydarzeń historycznych. Zwiedzając zabytkowe budowle, Dan Jones spotyka się ze specjalistą od dawnej broni. Ekspert demonstruje uzbrojenie rycerzy walczących w wojnie stuletniej i przekonuje, że miecze wcale nie są tak ciężkie i niewygodne, jak się powszechnie uważa. W programie ukazane są dzieje słynnych książąt Norfolk, m.in. Thomasa Howarda. Królowa Elżbieta kazała go uwięzić, dając wiarę plotkom, że arystokrata ma zamiar poślubić Marię Stuart. W 1572 roku stracony za zdradę stanu.

Twórcy (pokaż wszystkich)