Tabu Polska: Więzienie (6)

(Taboo Polska: Jail)

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
W skrócie:Bohaterami odcinka są osoby, które skazano prawomocnym wyrokiem sądu, a następnie uniewinniono. Społeczeństwo od nich stroni. Piętno więzienia jest odczuwalne przez całe życie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rodzima wersja amerykańskiej serii "Tabu". Program przybliża różne najdziwniejsze upodobania, style życia i osobliwości, które dotyczą mieszkańców Polski. Wiele z nich, które znacząco odbiegają od powszechnie przyjętych norm, wciąż budzi skrajne emocje i kontrowersje. Wśród bohaterów serii znalazły się m.in. osoby o nieokreślonej tożsamości płciowej czy też nieakceptowane z powodu wyglądu. W programie wypowiadają się m.in. psychologowie i socjologowie.

W tym odcinku

Bohaterami odcinka są osoby, które zostały skazane prawomocnym wyrokiem sądu, a następnie uniewinnione. Okazuje się, że społeczeństwo stroni od osób, które wyszły z więzienia czy aresztu. Piętno odsiadki jest odczuwalne przez całe życie. Zbigniew Góra spędził prawie trzy lata w areszcie jako oskarżony o zabójstwo lekarki w procesie poszlakowym. Następnie został uniewinniony. Wciąż jednak jest traktowany jak kryminalista.

Zobacz także