Tabu Polska: Naznaczeni śmiercią (9)

(Taboo Polska)

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
W skrócie:Śmierć nie budzi grozy w bohaterach odcinka. Magda - córka właścicieli domu pogrzebowego - zajmuje się rekonstrukcją i kosmetyką pośmiertną. Twierdzi, że naprawdę lubi swoją pracę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rodzima wersja amerykańskiej serii "Tabu". Program przybliża różne najdziwniejsze upodobania, style życia i osobliwości, które dotyczą mieszkańców Polski. Wiele z nich, które znacząco odbiegają od powszechnie przyjętych norm, wciąż budzi skrajne emocje i kontrowersje. Wśród bohaterów serii znalazły się m.in. osoby o nieokreślonej tożsamości płciowej czy też nieakceptowane z powodu wyglądu. W programie wypowiadają się m.in. psychologowie i socjologowie.

W tym odcinku

Strach przed śmiercią jest jednym z najbardziej powszechnych ludzkich odczuć. By go okiełznać, ludzkość wypracowała wiele zwyczajów i rytuałów. Jednak dla bohaterów odcinka śmierć nie jest niczym groźnym ani tajemniczym. Magda zajmuje się rekonstrukcją i kosmetyką pośmiertną. Jako dziecko często bawiła się w prowadzonym przez rodziców domu pogrzebowym. Z czasem zaczęła im pomagać, a teraz naprawdę lubi swoją pracę.