Tabu Polska: Modyfikacje (12)

(Taboo Polska: Modifications)

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
W skrócie:Tatuaże, przekłuwanie skóry czy drastyczne zabiegi wiązały się w przeszłości z praktykami religijnymi i statusem społecznym. Twórcy odcinka przyglądają się współczesnym modyfikacjom wyglądu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rodzima wersja amerykańskiej serii "Tabu". Program przybliża różne najdziwniejsze upodobania, style życia i osobliwości, które dotyczą mieszkańców Polski. Wiele z nich, które znacząco odbiegają od powszechnie przyjętych norm, wciąż budzi skrajne emocje i kontrowersje. Wśród bohaterów serii znalazły się m.in. osoby o nieokreślonej tożsamości płciowej czy też nieakceptowane z powodu wyglądu. W programie wypowiadają się m.in. psychologowie i socjologowie.

W tym odcinku

Chęć zmiany swojego wyglądu towarzyszyła już ludom pierwotnym. Dawniej tatuaże, przekłuwanie skóry czy drastyczne zabiegi wiązały się z praktykami religijnymi lub były oznaką wyższego statusu społecznego. Nieuzasadnione okaleczenia były uznawane za naruszenie obowiązujących norm. Autorzy odcinka przyglądają się współczesnym modyfikacjom wyglądu. Próbują odpowiedzieć na pytanie, jak daleko ludzie posunęli się w ozdabianiu swoich ciał.