Tabu Polska: Jedzenie (7)

(Taboo Polska)

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
W skrócie:Artur wraz z żoną i dwójką dzieci mieszka w eksperymentalnej ekologicznej wiosce na Warmii. Cała rodzina odseparowuje się od nowoczesnego stylu życia. Jedzą tylko to, co sami wyhodują.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rodzima wersja amerykańskiej serii "Tabu". Program przybliża różne najdziwniejsze upodobania, style życia i osobliwości, które dotyczą mieszkańców Polski. Wiele z nich, które znacząco odbiegają od powszechnie przyjętych norm, wciąż budzi skrajne emocje i kontrowersje. Wśród bohaterów serii znalazły się m.in. osoby o nieokreślonej tożsamości płciowej czy też nieakceptowane z powodu wyglądu. W programie wypowiadają się m.in. psychologowie i socjologowie.

W tym odcinku

Artur, dawniej informatyk, wraz z żoną i dwójką dzieci mieszka w eksperymentalnej ekologicznej wiosce na Warmii. Cała rodzina odseparowuje się od nowoczesnego stylu życia. Jedzą tylko to, co sami wyhodują lub zbiorą w lesie. Mieszkańcy wioski nie polują, więc nie jedzą mięsa. Czerpią wodę ze studni, nie używają kosmetyków, a do mycia używają soli i sody. Artur jest amatorem urynoterapii. Każdego dnia zużywa do picia i obmywania ciała ok. półtora litra własnego moczu. Uważa, że poranny mocz usuwa toksyny z organizmu.