Szyfry i spiski: Starożytni kosmonauci (3)

(Codes and Conspiracies 2: Ancient Astronauts)

serial dokumentalny USA 2015   od 16 lat
W skrócie:W tym odcinku pojawi się odpowiedź na pytanie, czy kosmici mogli być budowniczymi piramid. A może teoria 'starożytnych kosmonautów' to jedynie fikcja, pomysł pisarza Ericha von Danikena.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 3 listopada
za 6 dni
21:00 Discovery Historia

Opis

Druga seria programu. W tej odsłonie producenci ujawnią tajemnice legendarnych miejsc, najbardziej doniosłych wynalazków oraz wpływowych postaci. Widzowie poznają te fakty, które dotąd nie pojawiały się w książkach i opracowaniach historycznych. Ten sezon serialu poświęcony będzie sekretom Las Vegas; historii amerykańskich nazistów; opowieściom o starożytnych astronautach. W kolejnych odcinkach widzowie wcielą się w rolę detektywów, którzy sami odkrywają zagadki z historii świata. Zajrzą również za kulisy tajnych stowarzyszeń. Przeanalizują biografie znanych postaci i następujące po sobie etapy tworzenia nowatorskich wynalazków. Odwiedzą legendarne, popularne miejsca z różnych stron świata i poznają kultowe przedmioty.

W tym odcinku

W tym odcinku pojawi się odpowiedź na pytanie, czy kosmici mogli być budowniczymi piramid. A może teoria "starożytnych kosmonautów" to jedynie fikcja, pomysł pisarza Ericha von Danikena. Podważa on zarówno wiedzę, jak i religię.

Zobacz także