Szyfry i spiski: Las Vegas

Szyfry i spiski: Las Vegas

(Codes and Conspiracies 2)

serial dokumentalny USA 2015   od 12 lat
W skrócie:Widzowie dowiedzą się, dlaczego Las Vegas stało się celem sabotażu nazistów podczas wojny. Miasto to było też miejscem spotkań terrorystów, którzy dokonali zamachu 11 września 2001 roku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Druga seria programu. W tej odsłonie producenci ujawnią tajemnice legendarnych miejsc, najbardziej doniosłych wynalazków oraz wpływowych postaci. Widzowie poznają te fakty, które dotąd nie pojawiały się w książkach i opracowaniach historycznych. Ten sezon serialu poświęcony będzie sekretom Las Vegas; historii amerykańskich nazistów; opowieściom o starożytnych astronautach. W kolejnych odcinkach widzowie wcielą się w rolę detektywów, którzy sami odkrywają zagadki z historii świata. Zajrzą również za kulisy tajnych stowarzyszeń. Przeanalizują biografie znanych postaci i następujące po sobie etapy tworzenia nowatorskich wynalazków. Odwiedzą legendarne, popularne miejsca z różnych stron świata i poznają kultowe przedmioty.

W tym odcinku

Widzowie dowiedzą się, czemu Las Vegas stało się celem sabotażu nazistów podczas wojny, a także poligonem, gdzie przeprowadzano próby jądrowe i gdzie spotykali się terroryści, którzy dokonali zamachu 11 września 2001 roku. W odcinku pojawi się dogłębna analiza tych tajemnic.

Zobacz także