Szyfry i spiski: Alcatraz

Szyfry i spiski: Alcatraz

(Codes and Conspiracies: Alcatraz)

serial dokumentalny USA 2012   od 7 lat
W skrócie:Tajemnice najsłynniejszego więzienia na świecie. W 1962 roku trzem skazańcom udało się uciec z Alcatraz. Dokumentaliści prezentują relacje z pierwszej ręki na temat tego brawurowego wyczynu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 5 kwietnia
za 5 dni
6:00 Discovery Science
wtorek, 7 kwietnia
za 7 dni
4:25 Discovery Historia
sobota, 11 kwietnia
za 11 dni
6:00 Discovery Science

Opis

Twórcy serii prezentują fakty, których próżno szukać w podręcznikach historii. Szczegóły od lat ignorowane przez historyków oraz skrzętnie skrywane, niewygodne sekrety dotyczące przeszłości nareszcie ujrzą światło dzienne. Widzowie poznają nieznaną dotąd stronę historii - od tajnych stowarzyszeń, przez sekrety słynnych miejsc, przełomowe wynalazki aż po sylwetki osób, które zmieniły bieg historii.

W tym odcinku

Tajemnice najsłynniejszego więzienia na świecie. W 1962 roku trzem skazańcom udało się uciec z Alcatraz. Twórcy prezentują relacje z pierwszej ręki na temat tego niezwykłego wyczynu. Widzowie poznają szczegóły brawurowej ucieczki - od błędów popełnionych przez urzędników po nowe fakty dotyczące pomocy współwięźniów. Badacz, który wciąż bada pozostałości tajemniczego fortu wojskowego i więzienia Alcatraz, zdradzi tajemnice budowli. Autorzy zaprezentują również lochy zakładu i przekonają się, w jak surowych warunkach przebywali więźniowie i w jaki sposób byli traktowani. Okazuje się, że ciemne podziemia Alcatraz kryją tajemnicę związaną z Abrahamem Lincolnem.

Zobacz także