Szpiedzy w Warszawie (1/4)

Szpiedzy w Warszawie

odc. 1/4

(The Spies in Warsaw)

serial historyczny Wielka Brytania/Polska 2012   od 12 lat
Występują:David Tennant, Janet Montgomery, Mirosław Zbrojewicz, Radosław Kaim
Reżyseria:Coky Giedroyć
W skrócie:Rok 1937. Pułkownik Jean-Francois Mercier, zostaje attache wojskowym i szpiegiem w ambasadzie francuskiej w Warszawie. Ma zbierać informacje o planach III Rzeszy. Współpracuje z Niemcem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1937. Zasłużony bohater I wojny światowej, pułkownik Jean-Francois Mercier (David Tennant), zostaje szpiegiem w ambasadzie Francji w Warszawie. Otrzymuje zadanie zbierania informacji o planach Niemców. Z biegiem czasu zostaje wciągnięty w świat podstępów, intryg i zdrad. Wkrótce poznaje prawniczkę polskiego pochodzenia Annę (Janet Montgomery), która pracuje dla Ligi Narodów. Szybko łączy ich burzliwy romans. Scenariusz serialu powstał na podstawie powieści Alana Fursta, "Szpiedzy w Warszawie".

W tym odcinku

Rok 1937. Bohater I wojny światowej, pułkownik Jean-Francois Mercier zostaje attache wojskowym i szpiegiem w ambasadzie francuskiej w Warszawie. Ma zbierać informacje o planach III Rzeszy. Z pomocą swojego niemieckiego informatora, Edvarda Uhla, wkrótce wchodzi w posiadanie cennych wiadomości dotyczących nowej, ulepszonej wersji niemieckiego czołgu. Niedługo potem jego tajny współpracownik zostaje uprowadzony przez gestapo. Mercier wraz z zaufanym sojusznikiem, Markiem, wyrusza mu na ratunek. Wkrótce pułkownik poznaje prawniczkę Annę Skarbek, paryżankę polskiego pochodzenia, która związana jest z rosyjskim dziennikarzem Maximem. Tymczasem przełożeni zlecają mu kolejne zadanie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)