Szokujące potrawy (1)

Szokujące potrawy (1)

serial dokumentalny Polska 2019   od 7 lat
W skrócie:Jarek odwiedza Iquitos - położne nad Amazonką miasto, gdzie nie prowadzi żadna droga. Na targu można kupić żółwie, krokodyle, ryby czy robaki. Handlarze sprzedają też magiczne zioła i mikstury.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Każdy kraj ma własne tradycyjne potrawy. Wśród nietypowych dań znajdują się m.in. pieczone nietoperze, sos przygotowany ze skisłych ryb czy larwy pszczół w miodzie. Ludzie zamieszkujący prezentowane w kolejnych odcinkach miejsca spożywają je na co dzień, ale turystów nie są to oczywiste przysmaki. Jarosław Nowak, antropolog i miłośnik egzotycznych wypraw, wybiera się w kulinarną podróż, podczas której poznaje najdziwniejsze kuchnie świata.

W tym odcinku

Jarek Nowak poszukuje szokujących potraw w Peru. Odwiedza Iquitos - położne nad Amazonką miasto, do którego nie prowadzi żadna droga lądowa. Poszukując ekstremalnych doznań smakowych, dociera na targ. Można tam kupić produkty pochodzące prosto z dżungli, takie jak żółwie, krokodyle, ryby czy robaki. Handlarze sprzedają też magiczne zioła i niezwykłe mikstury, mogące wyleczyć najróżniejsze przypadłości. Później prowadzący składa wizytę plemieniu żywiącemu się małpami, żółwiami, jajami, jelitami z zawartością oraz ostrą zupą z ryby karaczama.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także