Szogun (9/12)

Szogun (9/12)

(Shogun)

serial przygodowy Japonia/USA 1980   od 12 lat
Występują:Richard Chamberlain, Toshirô Mifune, Yôko Shimada, Frankie Sakai
Reżyseria:Jerry London
W skrócie:Mariko i John wiedzą, że po dotarciu do Yedo będą musieli zakończyć romans. John spotyka członków swojej załogi. Przez ten czas bardzo się zmienił. Jego miłość do Mariko jest coraz większa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ekranizacja bestsellerowej powieści Jamesa Clavella, której akcja rozgrywa się w XVII. wieku i opowiada o przygodach angielskiego żeglarza (Richard Chamberlain - nagrodzony za tę kreację Złotym Globem), który jako rozbitek trafia do feudalnej Japonii. Tutaj staje się uczestnikiem wydarzeń, które zmienią bieg historii tego kraju. Za swoje męstwo i wierną służbę zostanie uhonorowany tytułem samuraja... "Szogun" to porywający romans na tle dramatycznych wydarzeń historycznych w egzotycznej scenerii. Film zdobył wiele prestiżowym wyróżnień - w tym Złotego Globa dla najlepszego dramatu telewizyjnego. Narratorem opowieści jest Orson Welles, a kompozytorem niezapomnianej oprawy muzycznej - Maurice Jarre.

W tym odcinku

Mariko i John zdają sobie sprawę, że po dotarciu do Yedo będą musieli przerwać swój romans. Blackthorne spotyka członków swojej załogę. Przez czas rozłąki z nimi bardzo się zmienił i teraz dawni towarzysze wydają mu się brudni i nieokrzesani. Uświadamia sobie, jak bardzo pobyt w Japonii wpłynął na niego. Jego miłość do Mariko jest coraz silniejsza. Prosi Toranagę, by wyraził zgodę na jej rozwód z Buntaro, pragnie bowiem poślubić ukochaną. Toranaga jednak odmawia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)