Szogun (10/12)

Szogun (10/12)

(Shogun)

serial przygodowy Japonia/USA 1980   od 12 lat
Występują:Richard Chamberlain, Toshirô Mifune, Yôko Shimada, Frankie Sakai
Reżyseria:Jerry London
W skrócie:Blackthorne przyjmuje do służby samurajów przysłanych przez Toranagę. Mariko wybiera się do Osaki. Przed wyjazdem prosi ojca Alvito o opiekę nad Johnem. Przekazuje mu ważne informacje.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ekranizacja bestsellerowej powieści Jamesa Clavella, której akcja rozgrywa się w XVII. wieku i opowiada o przygodach angielskiego żeglarza (Richard Chamberlain - nagrodzony za tę kreację Złotym Globem), który jako rozbitek trafia do feudalnej Japonii. Tutaj staje się uczestnikiem wydarzeń, które zmienią bieg historii tego kraju. Za swoje męstwo i wierną służbę zostanie uhonorowany tytułem samuraja... "Szogun" to porywający romans na tle dramatycznych wydarzeń historycznych w egzotycznej scenerii. Film zdobył wiele prestiżowym wyróżnień - w tym Złotego Globa dla najlepszego dramatu telewizyjnego. Narratorem opowieści jest Orson Welles, a kompozytorem niezapomnianej oprawy muzycznej - Maurice Jarre.

W tym odcinku

Blackthorne przyjmuje do służby samurajów przysłanych przez Toranagę. Mariko wybiera się do Osaki do zamku Ishido. Przed wyjazdem prosi ojca Alvito o opiekę nad Johnem. W zamian przekazuje mu ważne informacje. Ishido chce zmusić Toranagę do przyjazdu do Osaki. W tym celu zabrania Mariko opuszczania zamku. Kobieta grozi, że popełni samobójstwo.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)