Szkolny chwyt

6.9/10 7.2/10

(Half Nelson)

FILM OBYCZAJOWY USA 2006   od 16 lat
Występują:Ryan Gosling, Jeff Lima, Shareeka Epps, Nathan Corbett
Reżyseria:Ryan Fleck
W skrócie:Dan Dunne pracuje jako nauczyciel w nowojorskim Brooklynie i jako pedagog odnosi duże sukcesy. Nikt nie wie, że od lat jest narkomanem. Pewnego dnia przyłapuje go jedna z uczennic...
Niekonwencjonalny nauczyciel historii wykłada w szkole w etnicznym getcie, bez szans na pracę gdzie indziej z powodu problemu narkotykowego. Spotkanie z uczennicą, która poznała jego sekret, może to jednak zmienić. Plus Ryan Gosling nominowany za rolę do Oscara.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 20 kwietnia
za 12 dni
1:15 CBS Europa

Opis

Dan Dunne (Ryan Gosling) pracuje jako nauczyciel historii w jednej ze szkół nowojorskiego Brooklynu i jako pedagog odnosi duże sukcesy. Jego uczniowie to w większości przedstawiciele skłóconych mniejszości: murzyńskiej i hiszpańskiej, jednak Danowi udaje się utrzymać dyscyplinę. Zamiast wkuwania dat uczy samodzielnego myślenia, analizowania i stawiania hipotez. Jest ulubieńcem uczniów, ich autorytetem i przyjacielem. Poza szkołą nie radzi sobie jednak już tak dobrze. Od lat jest uzależniony od narkotyków. Zdaje sobie sprawę, że gdyby jego tajemnica wyszła na jaw, nie tylko straciłby pozycję mentora wśród podopiecznych, ale w ogóle podważyłby ich wiarę w ludzi. Pewnego dnia obawy Dana sprawdzają się. Jedna z uczennic, 13-letnia Drey (Shareeka Epps), przyłapuje go na paleniu cracku. Skandal jednak nie wybucha, a między nauczycielem a nastolatką rodzi się dziwna relacja. Film został nominowany do Oscara. Przyznano mu również m.in. 2 Independent Spirit Awards, specjalną nagrodę w Locarno oraz ponad 20 innych wyróżnień.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)