Szkoła (544)

Szkoła (544)

serial paradokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Licealistce Roksanie zaginął pies. Okazuje się, że porwali go dwaj gimnazjaliści. Amanda jest chorobliwie zazdrosna o partnera. Atakuje koleżankę, która pomaga mu w przygotowaniach do olimpiady.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealistce Roksanie Wilczak zaginął pies. Podejrzewa byłego chłopaka. Rzeczywistymi sprawcami zdarzenia są dwaj gimnazjaliści, którzy porywają zwierzęta, a następnie żądają od ich właścicieli nagrody pieniężnej. Roksana i Kuba odkrywają intrygę. Postanawiają śledzić oszustów. Licealistka Amanda Rębkowska jest chorobliwie zazdrosna o partnera. Atakuje koleżankę, która pomaga Darkowi w przygotowaniach do olimpiady matematycznej. Nastolatek decyduje się zakończyć związek. Amanda nie potrafi pogodzić się ze stratą ukochanego i robi wszystko, by odzyskać miłość. Jej działania wychodzą na jaw. Po nieszczerych przeprosinach uczennica próbuje podać Lenie śmiertelną dawkę leków nasennych.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także