Szkoła (46)

Szkoła (46)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Od kilku dni nastoletnią Edytę obserwuje chora psychicznie kobieta, która miesiąc temu porwała inną uczennicę. Gdy zakładniczka uciekła, kobieta postanowiła spróbować jeszcze raz.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Edyta pochodzi z żyjącej skromnie rodziny. Ta sytuacja coraz bardziej przeszkadza dorastającej dziewczynie. Od kilku dni obserwuje ją chora psychicznie kobieta, która miesiąc temu porwała uczennicę innego liceum. Gdy nastolatka uciekła, kobieta postanowiła spróbować jeszcze raz, a na swoją ofiarę wybrała Edytę. Przemek podkochuje się w koleżance ze szkoły, Oli. Brakuje mu pieniędzy, by zabrać ukochana na randkę. Kiedy znajduje w szatni laptop, bez wahania kradnie go i chce sprzedać, a z uzyskanych pieniędzy zabrać dziewczynę na wycieczkę. Po dokonaniu transakcji z paserem dowiaduje się, że sprzęt należy do Oli.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także