Szkoła (274)

Szkoła (274)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Gimnazjalistka Ola, córka dyplomaty, traktuje kolegów z dystansem. Zakochany w niej Łukasz chce ją zdobyć. Zmienia w dzienniku swoje nazwisko na Poniatowski i udaje, że ma arystokratyczne pochodzenie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka Ola wzbudza duże zainteresowanie wśród uczniów, ponieważ jej ojciec jest dyplomatą. Jednak dziewczyna traktuje kolegów z dystansem i nie zawiązuje żadnych przyjaźni. Zakochany w nastolatce Łukasz chce ją zdobyć, ale Oli imponują tylko arystokraci. Zmienia więc w dzienniku swoje nazwisko na Poniatowski, pokazuje też dziewczynie zdjęcia, na których został uwieczniony z królową. Aby udowodnić arystokratyczne pochodzenie, połyka grudki srebra. Wierzy, że dzięki temu uzyska błękitną krew. Licealistka Ilona po szkolnej imprezie obudziła się w łóżku ze szkolnym chuliganem. Nastolatka jest przekonana, że zaszła w ciążę, postanawia więc poszukać lepszego kandydata na ojca. Ilona chce, żeby szkolny przystojniak, który pochodzi z dobrego domu, uwierzył, że dziecko jest jego. Usypia ucznia i robi sobie z nim zdjęcia w łóżku.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także