Szkoła (248)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Konrad cierpi na niekontrolowane napady śmiechu. Nikt nie wie, że wywołuje je guz mózgu. Zrywa z nim dziewczyna. Koleżanka przekonuje ją, że Konrad jest opętany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Konrad Wróbel od kilku dni ma niekontrolowane napady śmiechu. Jego dziewczyna, Zosia, zrywa z nim, ponieważ dostał kolejnego ataku, gdy ona wyznała mu miłość. Nastolatek chce pozbyć się uciążliwej dolegliwości. Nikt nie wie, że wywołuje ją guz mózgu. Tymczasem Melania Kruk przekonuje Zosię, że Konrad jest opętany. Licealista Wiktor jest zakochany w Agacie, jednak dziewczynie nie podoba się to, że nie kupuje jej prezentów. Kiedy nastolatek daje partnerce własnoręcznie zrobioną bransoletkę, Agata z nim zrywa. Wiktor domyśla się, dlaczego dziewczyna zakończyła ich związek i postanawia się wzbogacić. Zakłada w szkole piramidę finansową, pożycza od kolegów pieniądze, obiecując im duże zyski.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także