Szkoła (173)

Szkoła (173)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Po wyjściu z zakładu poprawczego Kinga dołącza do klasy licealnej. Interesują się nią szkolne chuliganki. Gdy dziewczyna staje w obronie gimnazjalisty, mszczą się na niej. Podrzucają jej narkotyki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Kinga dołącza do jednej z klas licealnych. 20-letnia dziewczyna jeszcze miesiąc temu przebywała w zakładzie poprawczym, w którym zamknięto ją za handel narkotykami. Kingą od razu zainteresowały się szkolne chuliganki Ula i Milena. Imponuje im, że nowa uczennica była w poprawczaku. Niespodziewanie Kinga broni gimnazjalisty. Upokorzona Ula zamierza się na niej zemścić. Podrzuca dziewczynie narkotyki, po czym informuje Alicję Stańko, że Kinga jest dilerką. Sabina i Paulina osiągnęły złe wyniki na wewnątrzszkolnym teście z matematyki. Koleżanka radzi im, by wyszły za obcokrajowca, dzięki czemu zdobędą pieniądze i kupią fałszywe świadectwa tożsamości. Sabina i Paulina zaczynają rywalizować o jednego z nich.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także