Szkoła (155)

Szkoła (155)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Porzucona przez chłopaka licealistka, Donata, w złości informuje znajomych, że jest lesbijką. Kiedy koleżanka z klasy proponuje jej związek, Donata zgadza się, by odegrać się na dawnym ukochanym.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 28 stycznia
za 6 dni
6:00 TVN Fabuła

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Porzucona przez chłopaka licealistka, Donata Wojtczak, w złości informuje znajomych, że jest lesbijką. Kiedy koleżanka z klasy proponuje jej związek, Donata zgadza się, by odegrać się na dawnym ukochanym. Okazuje się bowiem, że odmienna orientacja seksualna wzbudza ogromne zainteresowanie chłopców z klasy. Koleżanki Donaty postanawiają więc iść w jej ślady. Tymczasem Wojtczak nie chce już dłużej udawać kogoś, kim nie jest. Nie wie jednak, jak załatwić sprawę, by nie zrobić przykrości sympatycznej koleżance. Tymczasem uczennica gimnazjum, Inga Sowińska, zostaje wyśmiana przez swoją przyjaciółkę Marikę, gdy przychodzi do szkoły w okularach. Dziewczyna znajduje wsparcie u klasowej szarej myszki. Razem planują zemstę na Marice.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także