x
Szatan z siódmej klasy: Tajemniczy ślad z odległej przeszłości (4)

Szatan z siódmej klasy: Tajemniczy ślad z odległej przeszłości (4)

serial przygodowy Polska 2006   od 7 lat
Występują:Bartosz Fajge, Katarzyna Bator, Wojciech Malajkat, Krzysztof Globisz
Reżyseria:Kazimierz Tarnas
W skrócie:Na strychu Adfaś odnajduje informację o Francuzach wracających spod Moskwy. Czyta o napoleońskim oficerze i żołnierzu, a także o czymś cennym, co ukrył umierający oficer.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego (Krzysztof Globisz) pod Wilnem zjawia się tajemniczy Francuz (Rafał Cieszyński). Koniecznie chce on kupić tę zadłużoną i chylącą się ku upadkowi posiadłość. Właściciel majątku odmawia jednak sprzedaży. Wkrótce z domu zaczynają po kolei znikać stare drzwi. Piotr Gąsowski (Wojciech Malajkat), brat Iwona i profesor historii w gimnazjum, prosi o pomoc w rozwiązaniu zagadki nietypowych kradzieży swojego najlepszego ucznia, Adama Cisowskiego (Bartosz Fajge). Ekranizacja powieści Kornela Makuszyńskiego.

W tym odcinku

Choć Adaś jest rekonwalescentem, u którego podejrzewane jest wstrząśnienie mózgu, nie przestaje intensywnie myśleć. Poszukuje starych zapisków. Na strychu odnajduje informację o Francuzach wracających spod Moskwy. Czyta o napoleońskim oficerze i żołnierzu, a także o czymś cennym, co ukrył umierający oficer.

Występują (pokaż wszystkich)