x
Szatan z siódmej klasy: Dan.Al.Inf.C.III.10-11... - uff (5)

Szatan z siódmej klasy: Dan.Al.Inf.C.III.10-11... - uff (5)

serial przygodowy Polska 2006   od 7 lat
Występują:Bartosz Fajge, Katarzyna Bator, Wojciech Malajkat, Krzysztof Globisz
Reżyseria:Kazimierz Tarnas
W skrócie:W Bejgołach zjawia się malarz. Dziwnie się zachowuje, a w końcu ucieka z zapiskami Adasia. Guwernantka prosi Adasia o przetłumaczenie listu od francuskiego oficera.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego (Krzysztof Globisz) pod Wilnem zjawia się tajemniczy Francuz (Rafał Cieszyński). Koniecznie chce on kupić tę zadłużoną i chylącą się ku upadkowi posiadłość. Właściciel majątku odmawia jednak sprzedaży. Wkrótce z domu zaczynają po kolei znikać stare drzwi. Piotr Gąsowski (Wojciech Malajkat), brat Iwona i profesor historii w gimnazjum, prosi o pomoc w rozwiązaniu zagadki nietypowych kradzieży swojego najlepszego ucznia, Adama Cisowskiego (Bartosz Fajge). Ekranizacja powieści Kornela Makuszyńskiego.

W tym odcinku

W Bejgołach zjawia się malarz, który zachowuje się podejrzanie. Arogancki artysta ucieka z bezcennymi zapiskami Adasia. Chłopiec niepostrzeżenie obserwuje poczynania mężczyzny. Guwernantka rodzeństwa Adasia prosi go o przetłumaczenie listu, który przyniósł jakiś nieznajomy. Dzięki temu w ręce chłopaka trafia korespondencja francuskiego oficera. W liście jest mowa o tajemnicy ukrytej "na odrzwiach bramy". Po przekład zgłasza się mężczyzna podający się za malarza. Adaś zostaje przez niego schwytany.

Występują (pokaż wszystkich)