Szaleństwo Majki Skowron: Mirabelle (3)

Szaleństwo Majki Skowron: Mirabelle (3)

serial obyczajowy Polska 1976   od 7 lat
Występują:Marek Sikora, Zuzanna Antoszkiewicz, Czesław Jaroszyński, Joanna Bogacka
Reżyseria:Stanisław Jędryka
W skrócie:Majka ukrywa się na strychu domu komendanta MO. Jego syn przynosi jej jedzenie i wodę do mycia. Dziewczyna mówi mu o powodach ucieczki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Nastoletni Ariel (Marek Sikora) mieszka z ojcem (Czesław Jaroszyński), komendantem MO, we wczasowej miejscowości nad mazurskimi jeziorami. Matka chłopca umarła, gdy był jeszcze mały. Pewnego razu funkcjonariusz w obecności syna otrzymuje meldunek o ucieczce z domu niejakiej Majki Skowron (Zuzanna Antoszkiewicz). Chłopiec przypomina sobie, że niedawno spotkał poszukiwaną dziewczynę. W tajemnicy ją odszukuje. Szybko zawiązuje się między nimi nić sympatii... Telewizyjna adaptacja powieści Aleksandra Minkowskiego pod tym samym tytułem.

W tym odcinku

Bogdan, syn oskarżonego o kłusownictwo Liwicza, nie wierzy w winę ojca. Między nim a Arielem dochodzi do bójki. Syn komendanta milicji ukrywa Majkę na strychu domu. Chłopiec przynosi jej jedzenie, picie i wodę do mycia. W końcu nastolatka zwierza się mu, dlaczego uciekła z domu. Twierdzi, że skłoniło ją do tego postępowanie ojca, dyrektora fabryki. Chłopiec uważnie wysłuchuje nowej znajomej, lecz nie potrafi zrozumieć jej motywów.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)