System

6.5/10

(Child 44)

DRAMAT KRYMINALNY Czechy/Rumunia/Wielka Brytania/USA/Rosja 2015   od 16 lat
Występują:Tom Hardy, Noomi Rapace, Gary Oldman, Joel Kinnaman
Reżyseria:Daniel Espinosa
W skrócie:Lew Demidow na rozkaz władz tuszuje sprawę morderstwa czterolatka. Kiedy giną kolejne dzieci, zostaje zesłany do prowincjonalnego oddziału ministerstwa. Na własną rękę tropi sprawcę zbrodni.
Opowieść o oficerze służby bezpieczeństwa, który w stalinowskim Związku Radzieckim tropi-wbrew władzom-seryjnego mordercę dzieci, kluczem do opisu Rosji u schyłku rządów Stalina. Intrygujące. W roli głównej Tom Hardy.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 29 października
za 8 dni
22:15 ale kino+ (z napisami)

Opis

Zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia śledztwa w sprawie morderstw dzieci w Rosji Radzieckiej. ZSRR, czasy stalinowskie. Młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego, Lew Demidow (Tom Hardy), jest wierny ideałom komunizmu. Kiedy zostaje brutalnie zamordowany czteroletni chłopiec, władze ogłaszają, że dziecko zginęło w wyniku tragicznego wypadku. Na rozkaz przełożonych Demidow tuszuje okoliczności zbrodni. Rodzice zabitego chłopca nie wierzą jednak w oficjalną wersję wydarzeń. Niebawem giną kolejne dzieci. W międzyczasie Demidow zostaje zesłany do prowincjonalnego oddziału ministerstwa, po tym jak odmówił zeznawania przeciwko swojej żonie Raisie (Noomi Rapace), oskarżonej o szpiegostwo. Na własną rękę próbuje wytropić seryjnego mordercę dzieci. Wspiera go jedynie generał Michaił Niestierow (Gary Oldman).

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)