Świąteczne opowieści

6.1/10 7.0/10

(Un conte de Noël)

KOMEDIODRAMAT Francja 2008   od 12 lat
Występują:Catherine Deneuve, Jean-Paul Roussillon, Anne Consigny, Mathieu Amalric
Reżyseria:Arnaud Desplechin
W skrócie:Pewnego dnia okazuje się, że synek Abla i Junon cierpi na śmiertelną chorobę. Mijają lata. W święta cała rodzina spotyka się w ich domu.
Przy świątecznym stole mogą rozstrzygnąć się losy cierpiącej na raka matki rodu (Catherine Deneuve), o ile w skłóconej rodzinie znajdzie się ktoś, kto zgodzi się być dawcą szpiku. Do gorzkiej refleksji.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 12 kwietnia
pojutrze
10:30 FilmBox Extra HD
środa, 15 kwietnia
za 5 dni
5:05 FilmBox Extra HD

Opis

Abel (Jean-Paul Roussillon) i Junon (Catherine Denevue) Vuillardowie są szczęśliwym małżeństwem z dwojgiem dzieci. Niestety, pewnego dnia lekarze przekazują parze wstrząsającą wiadomość, że ich synek Joseph cierpi na rzadką, śmiertelną chorobę. Jedynym ratunkiem dla chłopca jest przeszczep szpiku kostnego. Okazuje się jednak, że ani jego rodzice, ani starsza siostra Elizabeth nie mogą być dawcami. Zrozpaczeni Vuillardowie decydują się na kolejne dziecko w nadziei, że uratuje ono Josepha. Wkrótce na świat przychodzi Henri, ale on także nie nadaje się na dawcę szpiku. W efekcie jego siedmioletni brat umiera, pozostawiając najbliższych pogrążonych w rozpaczy. Mijają lata. Rodzina Vuillardów, wciąż nie pogodzona z dawną tragedią, musi borykać się licznymi problemami. Junon cierpi bowiem na raka, Henri (Mathieu Almaric) jest alkoholikiem, a Elizabeth (Anne Consigny) z trudem radzi sobie z chorobą psychiczną nastoletniego syna, Paulla (Emile Berling). Tymczasem zbliżają się kolejne święta Bożego Narodzenia. Członkowie familii spotykają się w domu Abla i Junon... Doskonały scenariusz, wspaniałe zdjęcia i aktorski popis największych indywidualności kina francuskiego to główne atuty filmu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)