Świat bez końca (6/8)

Świat bez końca

odc. 6/8

(World Without End: Rook)

serial historyczny Kanada/Niemcy/Wielka Brytania 2012   od 12 lat
Występują:Ben Chaplin, Cynthia Nixon, Charlotte Riley, Tom Weston-Jones
Reżyseria:Michael Caton-Jones
W skrócie:Europę pustoszy epidemia dżumy. Do miasta powraca w chwale Ralph. Niebawem w Kingsbridge zjawia się także Merthin. Mężczyzna próbuje przekonać Caris, by wraz z nim wyjechała.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kontynuacja popularnego serialu "Filary Ziemi". Historia rozgrywa się w tym samym miejscu 200 lat później, w momencie, gdy Anglia zostaje uwikłana w mającą trwać ponad wiek wojnę z Francją. Obie produkcje są adaptacjami powieści jednego z najpoczytniejszych pisarzy naszych czasów, Kena Folletta. W serialu występują m.in. Ben Chaplin, Cynthia Nixon, Miranda Richardson oraz Peter Firth.

W tym odcinku

Europę pustoszy epidemia dżumy. Do miasta powraca w chwale Ralph, który został rycerzem. Niebawem w Kingsbridge zjawia się także Merthin, któremu czarna śmierć zabrała rodzinę. Mężczyzna próbuje przekonać Caris, by wraz z nim wyjechała. Wkrótce w osadzie pojawiają się pierwsze przypadki dżumy. Jedną z jej ofiar jest matka Cecylia, która umierając prosi Caris, by zajęła jej miejsce i zbudowała hospicjum. Godwyn wraz ze swoimi mnichami ucieka przed zarazą, zabierając ze sobą kosztowności. Tymczasem Petranilla próbuje wykorzystać dżumę do wyeliminowania Rolanda.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)