Świat bez końca (3/8)

Świat bez końca

odc. 3/8

(World Without End: Prior)

serial historyczny Kanada/Niemcy/Wielka Brytania 2012   od 12 lat
Występują:Ben Chaplin, Cynthia Nixon, Charlotte Riley, Tom Weston-Jones
Reżyseria:Michael Caton-Jones
W skrócie:Pod gruzami mostu giną m.in. przeor Anthony, Mattie Wise i ojciec Gwendy. Ralphowi udaje się uratować hrabiego Rolanda. Król Edward III zaczyna wierzyć, że należy mu się tron Francji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kontynuacja popularnego serialu "Filary Ziemi". Historia rozgrywa się w tym samym miejscu 200 lat później, w momencie, gdy Anglia zostaje uwikłana w mającą trwać ponad wiek wojnę z Francją. Obie produkcje są adaptacjami powieści jednego z najpoczytniejszych pisarzy naszych czasów, Kena Folletta. W serialu występują m.in. Ben Chaplin, Cynthia Nixon, Miranda Richardson oraz Peter Firth.

W tym odcinku

Pod gruzami zawalonego mostu giną m.in. przeor Anthony, Mattie Wise i ojciec Gwendy. Ralphowi udaje się uratować hrabiego Rolanda. Caris wykorzystuje techniki, których nauczyła ją Mattie, by pomóc mężczyźnie wrócić do zdrowia. Kobieta stara się też nakłonić Cecylię, by zgodziła się na budowę szpitala. Roland wkrótce odzyskuje siły i żeni się z Lady Marjorie. Brat Godwyn pragnie zająć miejsce zmarłego przeora. Podobny cel ma też sir Thomas Langley. Merthin wygrywa kontrakt na budowę nowego mostu. Król Edward III zaczyna wierzyć, że należy mu się tron Francji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)