Świat bez końca (2/8)

Świat bez końca

odc. 2/8

(World Without End: King)

serial historyczny Kanada/Niemcy/Wielka Brytania 2012   od 12 lat
Występują:Ben Chaplin, Cynthia Nixon, Charlotte Riley, Tom Weston-Jones
Reżyseria:Michael Caton-Jones
W skrócie:Elfric i Caris pobierają się. Kobieta nie kocha swojego męża, ale stara się być mu posłuszna. Wkrótce jednak naraża się na jego gniew, zostaje pobita i wyrzucona z domu wraz z Merthinem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kontynuacja popularnego serialu "Filary Ziemi". Historia rozgrywa się w tym samym miejscu 200 lat później, w momencie, gdy Anglia zostaje uwikłana w mającą trwać ponad wiek wojnę z Francją. Obie produkcje są adaptacjami powieści jednego z najpoczytniejszych pisarzy naszych czasów, Kena Folletta. W serialu występują m.in. Ben Chaplin, Cynthia Nixon, Miranda Richardson oraz Peter Firth.

W tym odcinku

Elfric i Caris pobierają się. Kobieta nie kocha swojego męża, ale stara się mu być posłuszna. Wkrótce jednak naraża się na jego gniew i zostaje przez niego pobita, a następnie wyrzucona z domu wraz z Merthinem. Ojciec oddaje Gwendę miejscowemu farmerowi w zamian za krowę. Sir Roland przygotowuje się do zawarcia związku małżeńskiego. Jego giermek, Ralph, przykuwa uwagę wielu kobiet. Petronilla robi wszystko, by pomóc swojemu synowi, Godwynowi. Mattie zostaje skazana na śmierć jako czarownica. Podczas wykonywania wyroku most, na którym ma zawisnąć, zawala się. Kingsbridge zostaje odcięte od reszty świata. Król Edward III przejmuje od królowej Izabeli władzę w państwie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)