Świat bez fikcji: Dian Fossey. Tajemnice we mgle: Ciemna strona góry (2/3)

(Dian Fossey: Secrets in the Mist: Dark Side of the Mountain)

FILM DOKUMENTALNY USA 2017   od 12 lat
Reżyseria:Zara Hayes
W skrócie:Z rąk kłusowników ginie podopieczny badaczki, goryl Digit. Zrozpaczoną naukowiec odwiedza sir Attenborough z ekipą BBC. Wkrótce zoolożka wraca do USA. Pisze wówczas słynną książkę 'Goryle we mgle'.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o amerykańskiej badaczce małp, brutalnie zamordowanej w swoim górskim domu w 1985 roku. Zagadka jej śmierci wciąż nie została rozwiązana. Słynna prymatolog w Rwandzie toczyła heroiczną walkę mającą na celu ochronę goryli górskich. Dokument opowiada o jej relacjach ze współpracownikami, w tym z fotografem Bobem Campbellem, w którym się zakochała. Ich związek nie miał jednak szczęśliwego zakończenia. Wstrząsem w życiu zoolog była śmierć jej podopiecznego - młodego goryla o imieniu Digit, który zginął z rąk kłusowników. Film zawiera ponad 40 godzin niepublikowanych wcześniej archiwalnych nagrań oraz wywiadów. Zaprezentowane zostaną kulisy śledztwa dotyczącego zabójstwa Dian Fossey, o które oskarżono studenta Wayne'a McGuire'a. Wyrok w tej sprawie jest podważany przez amerykańskich urzędników i osoby znające okoliczności zbrodni.

Z rąk bezwzględnych kłusowników ginie ukochany podopieczny badaczki, goryl Digit. Zrozpaczoną naukowiec odwiedza sir David Attenborough wraz z ekipą BBC. Zoolog nakłania swoich gości do sfilmowania zwierząt. Ujęcia przechodzą do historii. Kiedy pobyt Dian Fossey w Rwandzie dobiega końca, zoolożka wraca do USA. Pisze wówczas słynną książkę "Goryle we mgle". Zyskuje sławę, ale jej największym marzeniem jest powrót do Afryki.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także