x

SuperLudzie (19)

serial dokumentalny Polska 2018   od 12 lat
W skrócie:Michał Pawlak jest wicemistrzem Europy w parataekwondo. Sylwester Flis uprawia hokej na sledge'ach. Jako reprezentant USA wywalczył złoto podczas igrzysk paraolimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 15 czerwca
za 12 dni
6:00 Super Polsat (z napisami)

Opis

Historie ludzi, którzy pomimo swojej niepełnosprawności potrafią żyć pełnią życia, osiągając przy tym niesamowite sukcesy. Program prowadzi Maciej Dowbor.

W tym odcinku

W programie historie Michała Pawlaka oraz Sebastiana Flisa. Michał należy do kadry narodowej i jest wicemistrzem Europy w parataekwondo. Jest nie tylko zawodnikiem, ale także trenerem oraz dyrektorem administracyjnym w warszawskim klubie. Jego sparingpartnerem jest inny utytułowany niepełnosprawny zawodnik - Przemysław Wieczorek. Sylwester Flis uprawia hokej na sledgach. Jest jednym z najlepszych na świecie zawodników w tej dyscyplinie. Reprezentował Stany Zjednoczone, dla których wywalczył złoty medal podczas igrzysk paraolimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku. Obecnie promuje ten sport w Polsce, gdzie wciąż jest on bardzo mało popularny.

Zobacz także